W ostatnich dniach, a dokładniej 7.03 o 20:00 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się niezwykle głośno i bezustannie jest to jeden z czołowych tematów wśród różnych mediów. Po wypisaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad Harry'ego i Meghan. Podczas spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II oraz reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niezrównanie odmienne, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie media zauważają, że w przypadku gdy Meghan i Harry pragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją możliwość. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła również problem myśli samobójczych Meghan oraz tego, że książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę znawców omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym były prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując jednocześnie Winfrey stronniczość a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle ukazany został w w TVN24 wieczorem. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio w przybliżeniu 1mln widzów. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która jest w stanie wykrzesać z rozmówcy wnikliwie wszystko. Zważywszy na szokujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bez wątpienia można stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz